Vítězové cen Grammy 2021: Podívejte se na úplný seznam

Předávání cen Grammy 2021 je konečně tady! Letošní přehlídka cen je nabitá velkými jmény a ještě většími vítězi. Zde je kompletní seznam letošních vítězů.

Vítězové cen Grammy 2021: Podívejte se na úplný seznamCelebrity MaiD

Udílení cen Grammy za rok 2021, které pořádá Trevor Noah, oficiálně začíná dnes večer v Los Angeles, stejně jako virtuální živé vysílání po celé zemi.

Beyoncé letos vede smečku s devíti nominacemi, což z ní dělá s celkovým počtem 79 nominací druhou nejnominovanější postavu v historii Grammy. V současné době je svázána s Paulem McCartneym.



Mezi další výjimečné nominované letos patří Taylor Swift, Roddy Rich, Dua Lipa a BTS, kteří jsou nominováni na svou vůbec první Grammy v kategorii Nejlepší pop/Duo Group Performance.

63. předávání cen Grammy bude vysílat na CBS.

Zůstaňte naladěni, protože dnes večer aktualizujeme seznam vítězů, kdy se ve 20:00 ET bude vysílat ceny Grammy 2021. Prozatím se podívejte na všechny letošní nominované níže.

ALBUM ROKU
Šelma , Jhené Aiko
Černé pumy (Deluxe Edition) , Černé pumy
Každodenní život , Coldplay
Djesse sv. 3 , Jacob Collier
Ženy v hudbě Pt. III HAIM
Budoucí nostalgie , Dua Lipa
Hollywood&aposs Bleeding , Post Malone
VÍTĚZ: Folklór , Taylor Swift

REKORD ROKU
'Black Parade' - Beyoncé
'Barvy' — černé pumy
'Rockstar' — DaBaby Představujeme Roddyho Riche
'Řekni to' - Doja Cat
VÍTĚZ: „Všechno, co jsem chtěl“ – Billie Eilish
'Don&apost Start Now' — Dua Lipa
'Kruhy' — Post Malone
'Savage' — Megan Thee Stallion s Beyoncé

PÍSNIČKA ROKU
'Black Parade' - Beyonce
'The Box' - Roddy Ricch
'Cardigan' - Taylor Swift
'Kruhy' — Post Malone
'Don&apost Start Now' — Dua Lipa
'Všechno, co jsem chtěl' - Billie Eilish
VÍTĚZ: 'I Can&apost Breathe' — H.E.R.
'If the World Was Ending' — JP Saxe s Julií Michaels

NEJLEPŠÍ NOVÝ UMĚLEC
Ingrid Andressová
Phoebe Bridgersová
Čika
Noah Cyrus
D Kouř
Doja kočka
V Kaytraně
VÍTĚZ: Hřebec Megan Thee

NEJLEPŠÍ POP SOLO VÝKON
'Mňam' - Justin Bieber
'Řekni to' - Doja Cat
'Všechno, co jsem chtěl' - Billie Eilish
'Don&apost Start Now' — Dua Lipa
VÍTĚZ: 'Melounový cukr' — Harry Styles
'Cardigan' - Taylor Swift

NEJLEPŠÍ VÝKON POP DUO/GROUP
'Un Dia (Jeden den) — J Balvin, Dua Lipa, Bad Bunny & Tainy
'Úmysly' — Justin Bieber Featuring Quavo
'Dynamit' — BTS
VÍTĚZ: 'Rain on Me' - Lady Gaga s Arianou Grande
'Exile' — Taylor Swift s Bon Iverem

NEJLEPŠÍ TRADIČNÍ POP VOKÁLNÍ ALBUM
Modrý deštník , (Burt Bacharach &) Daniel Tashian
True Love: A Celebration of Cole Porter , Harry Connick, Jr.
VÍTĚZ: American Standard , James Taylor
Zrušte dodržování pravidel , Rufus Wainwright
Jitka , Renée Zellweger

NEJLEPŠÍ POP VOKÁLNÍ ALBUM
Změny , Justin Bieber
chromatika Lady Gaga
VÍTĚZ: Budoucí nostalgie , Dua Lipa
Jemná linie , Harry Styles
Folklór , Taylor Swift

NEJLEPŠÍ TANEČNÍ NAHRÁVKA
'On My Mind' — Diplo & SIDEPIECE
'My High' — Disclosure Featuring Aminé & Slowthai
'The Difference' — Flume s Toro y Moi
'Oba z nás' - Jayda G
VÍTĚZ: '10 %' - Kaytranada s Kali Uchis

NEJLEPŠÍ TANEČNÍ/ELEKTRONICKÉ ALBUM
Kop I , archa
Planet&aposs Mad , Baauer
Energie , Zveřejnění
VÍTĚZ: Bubba , v Kaytraně
Dobrá víra , Vyrobeno na

NEJLEPŠÍ SOUČASNÉ INSTRUMENTÁLNÍ ALBUM
Axiom , Christian Scott z Tunde Adjuah
Chronologie snu: Live at the Village Vanguard , Jon Batiste
Jděte po schodech , Černé housle
americký , Grégoire Maret, Romain Collin a Bill Frisell
VÍTĚZ: Živě v Royal Albert Hall , Snary Puppy

NEJLEPŠÍ ROCKOVÝ VÝKON
VÍTĚZ: 'Shameika' — Fiona Apple
'Ne' - Velký zloděj
'Kjóto' - Phoebe Bridgers
'The Steps' - HAIM
'Zůstaň vysoko' - Brittany Howard
'Denní světlo' - Grace Potterová

NEJLEPŠÍ HUDEBNÍ VIDEO
VÍTĚZ: 'Hnědá pleť' — Beyoncé

'Life Is Good' — Budoucnost s Drakem
'Lockdown' — Anderson .Paak
'Adore You' - Harry Styles
'Goliath' - Woodkid

NEJLEPŠÍ HUDEBNÍ FILM
Příběh Beastie Boys , Beastie Boys
Černá je král , Beyoncé
Jsme Freestyle Love Supreme , Freestyle Love Supreme
VÍTĚZ: Linda Ronstadt: The Sound of My Voice , Linda Ronstadtová
Ta Little Ol&apos Band z Texasu , ZZTop

NEJLEPŠÍ KOVOVÝ PROVEDENÍ
VÍTĚZ: 'Bum-Rush' — Body Count

'Pod' — Kód Orange
'The In-Between' — V tomto okamžiku
'Bloodmoney' — Poppy
'Executioner'aposs Tax (Swing of the Axe) – Live“ — Power Trip

NEJLEPŠÍ ROCKOVÁ PÍSNIČKA
'Kjóto' - Phoebe Bridgers
'Ztraceni ve včerejšku' — Tame Impala
'Ne' - Velký zloděj
'Shameika' - Fiona Apple
VÍTĚZ: 'Zůstaň vysoko' - Brittany Howard

NEJLEPŠÍ ROCKOVÉ ALBUM
Hrdinská smrt , Fontány D.C.
Padá to , Michael Kiwanuka
Denní světlo , Grace Potterová
Zvuk a zuřivost , Sturgill Simpson
VÍTĚZ: The New Abnormal , Tahy

NEJLEPŠÍ ALTERNATIVNÍ HUDEBNÍ ALBUM
VÍTĚZ: Získejte řezáky šroubů , Fiona Apple
Hyperprostor , Beck
Punisher , Phoebe Bridgers
James , Brittany Howardová
Pomalý spěch , Tame Impala

NEJLEPŠÍ R&B VÝKON
'Lightning & Thunder' — Jhené Aiko s Johnem Legendem
VÍTĚZ: 'Black Parade' — Beyoncé
'All I Need' — Jacob Collier Featuring Mahalia & Ty Dolla $ign
'Kozí hlava' - Brittany Howard
'See Me' - Emily King

NEJLEPŠÍ TRADIČNÍ R&B VÝKON
'Sit on Down' — The Baylor Project Featuring Jean Baylor & Marcus Baylor
„Zajímalo by mě, co si o mně myslí“ – Chloe X Halle
'Nech mě jít' - Mykal Kilgore
VÍTĚZ: 'Cokoliv pro vás' — Ledisi
'Vzdálenost' - Yebba

NEJLEPŠÍ R&B PÍSNIČKA
VÍTĚZ: 'Lepší, než si představuji' — Robert Glasper s H.E.R. & Meshell Ndegeocello

'Black Parade' - Beyoncé
'Collide' — Tiana Major9 & EARTHGANG
'Udělej to' - Chloe X Halle
'Slow Down' - Přeskočit Marley & H.E.R.

NEJLEPŠÍ PROGRESIVNÍ R&B ALBUM
Šelma , Jhené Aiko
Bezbožná hodina , Chloe X Halle
Svobodní státní příslušníci , Svobodní občané
Sakra pocity , Robert Glasper
VÍTĚZ: Je to, co to je , Hromová kočka

NEJLEPŠÍ R&B ALBUM
Happy 2 Be Here , Ant Clemons
Udělejte si čas , Dát na
Cítit lásku/d , Luke James
VÍTĚZ: Větší láska , John Legend
Všichni povstaňte , Gregory Porter

NEJLEPŠÍ VÝKON RAP
'Deep Reverence' — Big Sean s Nipsey Hussle
'Bop' — DaBaby
'Co' Poppin' - Jack Harlow
'The Bigger Picture' — Lil Baby
VÍTĚZ: 'Savage' — Megan Thee Stallion s Beyoncé
'Dior' — Pop Smoke

NEJLEPŠÍ VÝKON MELODICKÉHO RAPU
'Rockstar' — DaBaby Představujeme Roddyho Riche
'Směj se teď, pláč později' — Drake s Lil Durk
VÍTĚZ: 'Lockdown' — Anderson .Paak
'The Box' - Roddy Ricch
'Nejvyšší v místnosti' - Travis Scott

NEJLEPŠÍ RAPOVÁ PÍSNIČKA
'The Bigger Picture' — Lil Baby
'The Box' - Roddy Rich
'Směj se teď, pláč později' — Drake s Lil Durk
'Rockstar' — DaBaby Představujeme Roddyho Riche
VÍTĚZ: 'Savage' — Megan Thee Stallion s Beyoncé)

NEJLEPŠÍ RAPOVÉ ALBUM
Černé návyky , D Kouř
Alfréd , Freddie Gibbs a Alchymista
Písemné svědectví , Jay Electronica
VÍTĚZ: King&aposs Disease , V
Alegorie , Royce a 5'apos9'

NEJLEPŠÍ COUNTRY SÓLO VÝKON
'Stick That in Your Country Song' — Eric Church
'Kdo sis myslel, že jsem' - Brandy Clark
VÍTĚZ: 'Když se moje Amy modlí' — Vince Gill
'Black Like Me' - Mickey Guyton
'Modrý pták' - Miranda Lambert

NEJLEPŠÍ VÝKON COUNTRY DUO/GROUP
'Celou noc' - bratři Osborne
VÍTĚZ: '10 000 hodin' — Dan + Shay & Justin Bieber
'Oceán' - Lady A
'Sugar Coat' - Malé velké město
'Někteří lidé dělají' - Staré Dominion

NEJLEPŠÍ COUNTRY PÍSNIČKA
'Modrý pták' - Miranda Lambert
'The Bones' - Maren Morrisová
VÍTĚZ: 'Přeplněný stůl' — Highwomen
„Více srdcí než mých“ — Ingrid Andress
'Někteří lidé dělají' - Staré Dominion

NEJLEPŠÍ COUNTRY ALBUM
Lady Like , Ingrid Andress
Váš život je rekord , Brandy Clark
VÍTĚZ: Zástupný znak , Miranda Lambertová
Setmění , Malé Velké Město
Nikdy nebude , Ashley McBryde

NEJLEPŠÍ ALBUM NEW AGE
Písně z barda , Laurie Anderson, Tenzin Choegyal & Jesse Paris Smith
Obvod Priya Darshini
Beztvarý , Superpozice
VÍTĚZ: Více příběhů o kytarách , Jim 'Kimo' West
Meditace , Cory Wong a Jon Batiste

NEJLEPŠÍ IMPROVIZOVANÉ JAZZOVÉ SÓLO
'Guinevere' - Christian Scott pro Tunde Adjuah
'Pachamama' - Regina Carter
'Celia' - Gerald Clayton
VÍTĚZ: 'All Blues' — Chick Corea
'Moe Honk' - Joshua Redman

NEJLEPŠÍ JAZZOVÉ VOKÁLNÍ ALBUM
PROTOŽE , Thana Alexa
VÍTĚZ: Tajemství jsou nejlepší příběhy , Kurt Elling Hrají: Danilo Pérez
Moderní předkové , Carmen Lundyová
Svatý pokoj: Živě v Alte Oper , Somi S Frankfurt Radio Big Band
What&aposs the Hurry , Kenny Washington

NEJLEPŠÍ JAZZOVÉ INSTRUMENTÁLNÍ ALBUM
Na něžném místě každého mozolnatého okamžiku , Ambrose Akinmusire
Hra čekání , Terri Lyne Carrington a sociální vědy
Happening: Live at the Village Vanguard , Gerald Clayton
VÍTĚZ: Trilogie 2 , Chick Corea, Christian McBride & Brian Blade
Znovu dokola , Redman Mehldau McBride Blade

NEJLEPŠÍ ALBUM VELKÉHO JAZZOVÉHO SOUBORU
Dialogy o rase , Gregg August
MONK&aposestra hraje Johna Beasleyho , John Beasley
Nehmotný mezi , Orrin Evans A Kapitán Black Big Band
Písně, které máte rádi , John Hollenbeck s Theo Bleckmannem, Kate McGarry, Gary Versace a The Frankfurt Radio Big Band
VÍTĚZ: Páni dat , Orchestr Marie Schneiderové

NEJLEPŠÍ LATIN JAZZOVÉ ALBUM
tradicemi , Afro-Peruvian Jazz Orchestra
VÍTĚZ: Čtyři otázky , Arturo O&aposFarrill & The Afro Latin Jazz Orchestra
Město snů , Chico Pinheiro
Wind And Time - Live at Blue Note Tokyo , Gonzalo Rubalcaba & Aymée Nuviola
Trane&aposs Delight , Poncho Sanchez

NEJLEPŠÍ GOSPELOVÉ PŘEDSTAVENÍ/PÍSNĚ
'Nádherné je tvé jméno' — Melvin Crispell III
'Release (Live)' — Ricky Dillard s Tiff Joy
'Come Together' — Rodney 'Darkchild' Jerkins uvádí: The Good News
'Vyhrál&apost Let Go' - Travis Greene
VÍTĚZ: 'Movin'apos On' — Jonathan McReynolds & Mali Music

NEJLEPŠÍ SOUČASNÉ PŘEDSTAVENÍ/PÍSNIČKA KŘESŤANSKÉ HUDBY
'The Blessing (Live)' — Kari Jobe, Cody Carnes & Elevation Worship
'Sunday Morning' — Lecrae Hrají: Kirk Franklin
'Svatá voda' — My Království
'Famous For (I Believe)' — Tauren Wells s Jenn Johnson
VÍTĚZ: 'Tam byl Ježíš' — Zach Williams & Dolly Parton

NEJLEPŠÍ GOSPELOVÉ ALBUM
2sekundový Vítr: Připraveno , Anthony Brown & skupinová terapie
Můj hold , Myron Butler
Sbormistr , Ricky Dillard
VÍTĚZ: Evangelium podle PJ , PJ Morton
Kierra , Kierra Sheardová

NEJLEPŠÍ ALBUM SOUČASNÉ KŘESŤANSKÉ HUDBY
Utíkej k Otci , Cody Meats
Všichni moji nejlepší přátelé , Hillsong Young & Free
Svěcená voda , My Království
Občan nebes , Tauren Wells
VÍTĚZ: Ježíš je král , Kanye West

NEJLEPŠÍ ROOTS GOSPEL ALBUM
Krásný den , Mark Bishop
20/20 , The Crabb Family
Co Vánoce skutečně znamenají , manželé Erwinovi
VÍTĚZ: Oslava Fiska! (Album ke 150. výročí) , Fisk Jubilee Singers
Něco krásného , Ernie Haase & Signature Sound

NEJLEPŠÍ LATIN POP NEBO URBAN ALBUM
VÍTĚZ: YHLQMDLG , Bad Bunny

Poprvé , Camilo
Stůl pro dva , Kany Garcia
Pauza , Ricky Martin
3:33 , Debi Nova

NEJLEPŠÍ LATINSKÝ ROCK NEBO ALTERNATIVNÍ ALBUM
Aura , Bajofundo
Netvor , mešita
přeletět , Prorocká kultura
VÍTĚZ: Dobytí vesmíru , Fito Paez
slečno Kolumbie , Lido Pepř

NEJLEPŠÍ REGIONÁLNÍ MEXICKÉ HUDEBNÍ ALBUM (VČETNĚ TEJANO)
Vyrobeno v Mexiku , Alexander Fernandez
Serenáda , Lupita Infante
VÍTĚZ: Píseň pro Mexiko, díl 1 , Natalia Lafourcade
Tančící Sones A Huapangos S Mariachi Sol De Mexico od Jose Hernandeze , Mariachi Sol De Mexico De Jose Hernandez
AYAYAYA! , Christian Nodal

NEJLEPŠÍ TROPICKÉ LATINSKÉ ALBUM
moje tumbao , José Alberto 'Slavík'
Nekonečný Edwin Bonilla
I Keep Singing To Love (Deluxe) , Jorge Celedón a Sergio Luis
VÍTĚZ: 40 , Niche skupina
Vánoční vzpomínky Victor Manuelle

NEJLEPŠÍ VÝKON AMERICAN ROOTS
'Barvy' — černé pumy
'Hluboko v lásce' - Bonny Light Horseman
'Krátké a sladké' - Brittany Howard
'I&aposll Be Gone' — Norah Jones & Mavis Staples
VÍTĚZ: 'Pamatuji si všechno' — John Prine

NEJLEPŠÍ PÍSNIČKA AMERICAN ROOTS
'Kabina' - Laura Rogers a Lydia Rogers
'Strop až k podlaze' — Sierra Hull & Kai Welch
'Hometown' od Sarah Jarosz
VÍTĚZ: 'Pamatuji si všechno' — Pat McLaughlin & John Prine
'Muž bez duše' — Tom Overby & Lucinda Williams

NEJLEPŠÍ AMERICKÉ ALBUM
Staré květiny , Courtney Marie Andrews
Podmínky kapitulace , syčí zlatý posel
VÍTĚZ: Svět na zemi , Sarah Jarosz
Zlatý , Marcus King
Good Souls Better Angels , Lucinda Williamsová

NEJLEPŠÍ BLUEGRASSOVÉ ALBUM
Muž v ohni , Danny Barnes
Žít ve dvou světech, sv. 1 , Thom Jutz
Zpěvník Severní Karolíny , Strmé Kaňon Rangers
VÍTĚZ: Domů , Billy Strings
Projekt Johna Hartforda Fiddle Tune, sv. 1 , Různí umělci

NEJLEPŠÍ TRADIČNÍ BLUESOVÉ ALBUM
Všechny mé poplatky jsou zaplaceny , Frank Bey
Vy mě cítíte , Don Bryant
To&aposs Co jsem slyšel , Robert Cray Band
Cypřišový háj , Jimmy 'Duck' Holmes
VÍTĚZ: Rawer Than Raw , Bobby Rush

NEJLEPŠÍ SOUČASNÉ BLUESOVÉ ALBUM
VÍTĚZ: Už jste ztratili rozum? , Fantastický Negrito
Žijte v Paramountu , Ruthie Foster Big Band
Šťáva G. , Milovat
Kosi , Bettye LaVette
Up and Rolling , North Mississippi Allstars

NEJLEPŠÍ FOLKOVÉ ALBUM
Bonny lehký jezdec , Bonny lehký jezdec
Díky za Tanec , Leonard Cohen
Píseň pro naši dceru , Laura Marlingová
Návrat Saturn , Tajné sestry
VÍTĚZ: Všechny dobré časy , Gillian Welch a David Rawlings

NEJLEPŠÍ HUDEBNÍ ALBA REGIONÁLNÍ ROOTS
Moji příbuzní 'Nikso Kowaiks' , Black Lodge Singers
Cameron Dupuy a cajunští trubadúři , Cameron Dupuy A Cajunští Trubadúři
Krásný východ slunce , Čtyři ʽvody
VÍTĚZ: Atmosféra , New Orleans Nightcrawlers
Pocta Al Berardovi , Sladká Cecilie

NEJLEPŠÍ REGGAE ALBUM
Vzhůru nohama , 2020 Buju Banton
Vyšší místo , Přeskoč Marley
Všechno se vrací k lásce , Maxi Priest
VÍTĚZ: Musím být tvrdý , Toots & The Maytals
Jeden svět , The Wailers

NEJLEPŠÍ GLOBÁLNÍ HUDEBNÍ ALBUM
Fu kroniky , neprůstřelné
VÍTĚZ: Dvakrát vyšší , chlapec Burna
Nyní , Bebel Gilberto
Milostné dopisy Anoushka Shankar
Amadjar , Tinariwen

NEJLEPŠÍ HUDEBNÍ ALBUM PRO DĚTI
VÍTĚZ: Všechny dámy , Joanie Leedsová

Be A Pain: Album pro mladé (i staré) vůdce , Alastair Moock A Přátelé
Jsem optimista , Pes Na Blechy
Písně pro Singin&apos , Okay Dokee Brothers
Divoký život , Justin Roberts

chris evans a selena gomez

NEJLEPŠÍ ALBUM S MLUVENÝM SLOVEM (OBSAHUJE POEZII, ZVUKOVÉ KNIHY A VYPRÁVĚNÍ)
Kyselina pro děti: Memoár , Blecha
Alex Trebek - Odpověď je... , Ken Jennings
VÍTĚZ: Blowout: Zkorumpovaná demokracie, Rogue State Russia a nejbohatší a nejničivější průmysl na Zemi , Rachel Maddow
Chyť a zabij , Ronan Farrow
Charlotte&aposs Web (E.B. White) , Meryl Streep (a plné obsazení)

NEJLEPŠÍ KOMEDNÍ ALBUM
VÍTĚZ: Černá micva , Tiffany Haddish

Miluji všechno , Patton Oswalt
Bledý turista , Jim Gaffigan
Papírový tygr , Bill Burr
23 hodin na zabití , Jerry Seinfeld

NEJLEPŠÍ HUDEBNÍ DIVADELNÍ ALBUM
Amélie , Původní londýnské obsazení
Americká utopie na Broadwayi , Původní obsazení
VÍTĚZ: Jagged Little Pill , Původní Broadway Cast
Malý obchod s hrůzami , Nové Off-Broadway obsazení
Egyptský princ , Původní obsazení
Lehká síla , Původní obsazení

NEJLEPŠÍ SOUNDTRACK KOMPILACE PRO VIZUÁLNÍ MÉDIA
Krásný den v sousedství
Bill a Ted čelí hudbě
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
Zmrazené 2
VÍTĚZ: Jojo Rabbit

NEJLEPŠÍ SKÓRE SOUNDTRACK PRO VIZUÁLNÍ MÉDIA
Reklama Astra , Max Richter
Stává se , Mucus Washington
VÍTĚZ: Joker , Hildur Guðnadóttir
1917 , Thomas Newman
Star Wars: Vzestup Skywalkera , John Williams

NEJLEPŠÍ PÍSNIČKA NAPSANÁ PRO VIZUÁLNÍ MÉDIA
'Krásní duchové' (od Kočky ) - Taylor Swift
'Carried Me With You' (od Kupředu ) — Brandi Carlile
„Do neznáma“ (od Zmrazené 2 ) — Idina Menzel & AURORA
VÍTĚZ: 'Není čas zemřít' (od Není čas zemřít ) — Billie Eilish
'Stand Up' (od Harriet ) — Cynthia Erivo

NEJLEPŠÍ INSTRUMENTÁLNÍ KOMPOZICE
'Baby Jack' — Arturo O'aposFarrill & The Afro Latin Jazz Orchestra
'Buď voda II' - Christian Sands
'Plumfield' - Alexandre Desplat
VÍTĚZ: 'Sputnik' — Maria Schneider
'Strata' — Remy Le Boeuf's Assembly Of Shadows s Annou Webberovou a Ericem Millerem

NEJLEPŠÍ USPOŘÁDÁNÍ, INSTRUMENTÁLNÍ NEBO A CAPPELLA
„Tanec v koupelně“ — Hildur Guðnadóttir
VÍTĚZ: 'Donna Lee' — John Beasley
'Honeymooners' — Remy Le Boeuf's Assembly Of Shadows
'Zvedni každý hlas a zpívej' — Jarrett Johnson s Alvinem Cheou
'Uran: The Magician' — Jazz Orchestra Jeremyho Levyho

NEJLEPŠÍ ARANŽÉRY, NÁSTROJE A VOKÁLY
'Closed Wings' — Maria Mendes Hrají: John Beasley a Orkest Metropole
'Pouštní píseň' — Säje
'From This Place' — Pat Metheny Featuring Meshell Ndegeocello
VÍTĚZ: 'He Won&apost Hold You' — Jacob Collier s Rapsody
'Slow Burn' — Becca Stevens Hrají: Jacob Collier, Mark Lettieri, Justin Stanton, Jordan Perlson, Nic Hard, Keita Ogawa, Marcelo Woloski & Nate Werth

NEJLEPŠÍ BALÍČEK NAHRÁVÁNÍ
Každodenní život , Coldplay
Pohřeb , Lil Wayne
Léčitel , Grouplove
Na kruzích , Kaspický
VÍTĚZ: Vols. 11 a 12 , pouštní zasedání

NEJLEPŠÍ BALENÍ NEBO SPECIÁLNÍ LIMITOVANÁ EDICE
Flaming Pie (sběratelská edice) , Paul McCartney
Giants Stadium 1987, 1989, 1991 , Vděčná smrt
Režim , Depeche Mode
VÍTĚZ: Óda na radost , Wilco
Příběh Ghostly International , Různí umělci

NEJLEPŠÍ POZNÁMKY K ALBU
Na Minstrel Show: Minstrel Rutiny ze studia, 1894-1926
The Bakersfield Sound: Country Music Capital of the West, 1940-1974
VÍTĚZ: Dead Man&aposs Pop
Chybějící článek: Jak nás Gus Haenschen dostal od Joplinu k jazzu a utvářel hudební byznys
Z jasné modré oblohy

NEJLEPŠÍ HISTORICKÉ ALBUM
Slaveno, 1895-1896 , Unikátní kvarteto
Hittin'apos the Ramp: The Early Years (1936 - 1943) , Nat King Cole
VÍTĚZ: It&aposs So Good Feeling: To nejlepší od pana Rogerse , pane Rogersi
1999 Super Deluxe Edition , Princ
Suvenýr , Orchestrální Manévry Ve Tmě
Zahoď své srdce: Kompletní Afrika Sessions , Béla Fleck

NEJLEPŠÍ TECHNICKÉ ALBUM, NEKLASICKÉ
Černá díra duha , Devon Gilfillian
Očekávání , Katie Pruittová
VÍTĚZ: Hyperprostor , Beck
James , Brittany Howardová
25 Výlety , Sierra Hull

VÝROBCE ROKU, NEKLASICKÉ
Jack Antonoff
A Auerbach
Dave Cobb
Létající Lotus
VÍTĚZ: Andrew Watt

NEJLEPŠÍ REMIXOVANÁ NAHRÁVKA
'Do You Ever (RAC Mix)' — Phil Good
'Imaginární přátelé (Morgan Page Remix)' — Deadmau5
'Praying for You (Louie Vega Main Remix)' — Jasper Street Co.
VÍTĚZ: 'Roses (Imanbek Remix)' — SAINt JHN
'Young & Alive' (Bazzi vs. Haywyre Remix) — Bazzi

NEJLEPŠÍ ENGINEEROVANÉ ALBUM, KLASICKÉ
Danielpour: Umučení Ješuy , JoAnn Falletta, James K. Bass, Adam Luebke, UCLA Chamber Singers, Buffalo Philharmonic Orchestra & Buffalo Philharmonic Chorus
Gershwin: Porgy a Bess , David Robertson, Eric Owens, Angel Blue, orchestr Metropolitní opery a sbor
Hynes: Pole , Devonte Hynes & Third Coast Percussion
Ives: Kompletní symfonie , Gustavo Dudamel a Los Angeles Philharmonic
VÍTĚZ: Šostakovič: Symfonie č. 13, 'Baby Yar' , Riccardo Muti a Chicago Symphony Orchestra

VÝROBCE ROKU, KLASIKA
Blanton Alspaugh
VÍTĚZ: David Frost
Jesse Lewis
Dmitrij Lipay
Elaine Martone

NEJLEPŠÍ ORCHESTRÁLNÍ VÝKON
Aspects of America – Pulitzer Edition — Oregon Symphony
Souběh — Islandský symfonický orchestr
Copland: Symfonie č. 3 — San Francisco Symphony
VÍTĚZ: Ives: Complete Symphonies — Los Angeles Philharmonic
Lutoslawski: Symfonie č. 2 a 3 — Symfonický orchestr Finského rozhlasu

NEJLEPŠÍ NAHRÁVKA OPERY
Dello Joio: Proces v Rouen, Boston Modern Orchestra Project Operní sbor Odyssey
Floyd, C.: Princ hráčů , Milwaukee Symphony Orchestra Florentine Opera Chorus
VÍTĚZ: Gershwin: Porgy a Bess , The Metropolitan Opera Orchestra The Metropolitan Opera Chorus
Obchod: Agrippina , Zlaté Pomo
Zemlinsky: Trpaslík , Orchestra Of The Deutsche Oper Berlin Chorus Of The Deutsche Oper Berlin

NEJLEPŠÍ SBOROVÝ VÝKON
Kartágo , Křížení
VÍTĚZ: Danielpour: Umučení Ješuy , James K. Bass, J&aposNai Bridges, Timothy Fallon, Kenneth Overton, Hila Plitmann & Matthew Worth Buffalo Philharmonic Orchestra Buffalo Philharmonic Chorus & UCLA Chamber Singers
Kastalsky: Requiem , Joseph Charles Beutel & Anna Dennis Orchestra Of St. Luke&aposs Choral Society, The Clarion Choir, Kansas City Chorale & The Saint Tikhon Choir
Moravec: Sanctuary Road , Joshua Blue, Raehann Bryce-Davis, Dashon Burton, Malcolm J. Merriweather & Laquita Mitchell Oratorio Society Of New York Orchestra Oratorio Society Of New York Chorus

NEJLEPŠÍ PŘEDSTAVENÍ KOMORNÍ HUDBY/MALÉHO SOUBORU
VÍTĚZ: Současné hlasy , Pacifica Quartet

Léčebné režimy , Brooklynský jezdec
Hearne, T.: Místo , Ted Hearne, Steven Bradshaw, Sophia Byrd, Josephine Lee, Isaiah Robinson, Sol Ruiz, Ayanna Woods & Place Orchestra
Hynes: Pole , Devonte Hynes & Third Coast Percussion
Schumannovy kvartety , Doverské kvarteto

NEJLEPŠÍ KLASICKÉ INSTRUMENTÁLNÍ SÓLO
'Address: Concerto for Piano and Orchestra' — Boston Symphony Orchestra
'Beethoven: Kompletní klavírní sonáty' - Igor Levit
'Bohemian Tales' — Symfonický orchestr Bavorského rozhlasu Charlese Owena
'Destination Rachmaninov - Arrival' — Philadelphia Orchestra
VÍTĚZ: 'Theofanidis: Koncert pro violu a komorní orchestr' — Albany Symphony

NEJLEPŠÍ KLASICKÉ SÓLOVOKÁLNÍ ALBUM
Američtí skladatelé ve hře - William Bolcom, Ricky Ian Gordon, Lori Laitman, John Musto , Attack Quartet, William Bolcom, Ricky Ian Gordon, Lori Laitman, John Musto, Charles Neidich & Jason Vieaux
Clearings: Songs by Lili & Nadia Boulanger , Nicholas Phan a Myra Huang
Farinelli , Harmonická zahrada
Lad&aposs Love , Katie Hyun, Michael Katz, Jessica Meyer, Reginald Mobley & Ben Russell
VÍTĚZ: Smyth: Vězení , Experiential Chorus Experiential Orchestra

NEJLEPŠÍ KLASICKÉ KOMPENDIUM
Adès řídí Adès , Mark Stone & Christianne Stotijn Thomas Adès, dirigent Nick Squire, producent
Saariaho: Graal Theatre Circle Map Neiges směrem k vám, kteří jste tak daleko , Clément Mao-Takacs, dirigent Hans Kipfer, producent
Serebrier: Symfonické Bachovy variace Laments a Hallelujahs flétnový koncert , José Serebrier, dirigent Jens Braun, producent
VÍTĚZ: Thomas, M.T.: Z deníku Anny Frankové & Meditace o Rilkovi , Isabel Leonard Michael Tilson Thomas, dirigent Jack Vad, producent
Woolf, L.P.: Požár a potopa , Matt Haimovitz Julian Wachner, dirigent Blanton Alspaugh, producent

NEJLEPŠÍ SOUČASNÁ KLASICKÁ KOMPOZICE
Adès: Koncert pro klavír a orchestr , Thomas Adès
Danielpour: Umučení Ješuy , Richard Danielpour
Floyd, C.: Princ hráčů , Carlisle Floyd, skladatel
Hearne, T.: Místo , Ted Hearne
VÍTĚZ: Rouse: Symfonie č. 5 , Christopher Rouse